Eaton Power Defense molded case circuit breaker PDC53K1600D4WM
Description
Power Defense IEC/CCC, Frame 5, Three Pole, 1600A, 50kA/415V,
PXR20D ARMS LSI w/ Modbus RTU, ZSI & Relays, Conductor Extensions-Metric.
| Product Name |
Eaton Power Defense molded case circuit breaker
| Catalog Number |
PDC53K1600D4WM
| UPC |
| Product Length/Depth |
470 mm
| Product Height |
274 mm
| Product Width |
305 mm