Eaton Power Defense molded case circuit breaker PDC53K1600D2YR
Description
Power Defense IEC/CCC, Frame 5, Three Pole, 1600A, 50kA/415V,
PXR20D LSI w/ Modbus RTU, CAM Link, ZSI & Relays, Rear Terminals-Included.
General specifications
Product Name
Eaton Power Defense molded case circuit breaker
Catalog Number
PDC53K1600D2YR
UPC
Product Length/Depth
629 mm
Product Height
365 mm
Product Width
387 mm